Sub meniu servicii

Proiect casa rezidentiala Corbeanca 3


Proiect Casa Rezidentiala
Corbeanca

Vanzare casa corbeanca sat tamasi

O casa frumosa si luminoasa. Asa a inceput povestea acestei case, finalizata in anul 2018. Este o casa realizata pe parter, inalta si bine proportionata. Designul si constructia acestei case au fost realizate integral de echipa noastra, atat la exterior, cat si la interior (pentru poze de la interior accesati acest link). Este un concept CoArtCo. Exteriorul este simplu, curat, bine conturat cu elementele arhitecturale CoArtCo. Este o casa cu influente mediteraneene. Geamurile sunt mari, pentru o buna luminare a interioarelor. Ancadramentele din jurul lor au fost special gandite pentru un contur echilibrat. Sunt de tip caseta, aducand o nota de modernitate. Deasupra gemurilor exista un fornton integrat in cornisa, trecerile fiind frumos reliefate de umbre.


Casa are o inaltime de 4 metri pana la sageac. Fiind o casa doar pe parter, are o inaltime mare, iar provocarea a fost ca elementele arhitecturale sa proportioneze bine aspectul casei.

Pentru tencuiala decorativa de tip bob de orez s-a ales un gri deschis, iar cornisa, ancadramentele si capitelurile au fost vopsite cu vopsea lavabila alba.

Toate gemurile mari au aceeasi dimensiune, sase dintre ele avand 2 metri lungime x 2,25 metri inaltime; geamul orizontal de la bucatarie avand 2 metri x 60 de cm inaltime; iar patru dintre ele au 1 metru x 2,25 metri inaltime.

Casa parter de vanzare in corbeanca, casa cu geamuri mari Casa de vanzare cu acoperis din tigla beton Fatada casa cu profile decorative personalizate CoArtCo Fatada casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo

Fatada casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo Fatada casa cu profile decorative CoArtCo Fatada casa cu profile decorative personalizate CoArtCo Fatada casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo

Pergola din lemn delimiteaza zona de terasa. Gardul este impunator, stalpii fiind decorati cu capace de gard. Pavajul este maro, iar acoperisul din tigla de beton de culoare rosu-caramiziu.

Liniile drepte si simetria dintre ele au fost tema acestei case. Un design simplu si elegant, care sa evidentieze intr-un mod placut aceasta casa noua.

Daca doriti sa colaborati cu echipa noastra, va invitam sa ne contactati pe adresa noastra de mail: office@profiledecorative.ro. Serviciile oferite de firma noastra includ: proiectarea, constructia si finisarea caselor la cheie.

Aceasta casa este de vanzare. Mai multe detalii puteti vedea in acest link.

Cornisa decorativa din polistiren CoArtCo Ancadramente pentru ferestre si usa din polistiren CoArtCo Cornisa si ancadramente decorative din polistiren CoArtCo Ancadrament fereastra decorativ din polistiren CoArtCo Fatada casa cu profile decorative personalizate din polistiren CoArtCo Profile decorative din polistiren CoArtCo pentru gard si fatada casei


Fatada casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo Fatada casa cu profile decorative CoArtCo Fatada casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo Fatada casa cu profile decorative personalizate CoArtCo
Citeste si despre...

Intreaga gama de Profile Decorative din Polistiren CoArtCo
Modele Profile
    Portofoliu Complet de Lucrari facute de CoArtCo
Portofoliu Complet
    Intrebari si Raspunsuri despre Profilele Decorative CoArtCo
Informatii
    Recomandarile echipei CoArtCo
Recomandari