Sub meniu servicii

Proiect Casa Rezidentiala zona Podul Grant, Bucuresti


Proiect Casa Rezidentiala
zona Podul Grant, Bucuresti

Proiect casa rezidentiala zona Podul Grant, Bucuresti

Fiecare proiect CoArtCo este unic. Pentru ca personalizarea este parte din munca noastra zilnica, avem libertatea totala de a transforma designul caselor.

Va prezentam cel mai recent proiect la care echipa noastra a lucrat. Casa era deja construita cand am inceput colaborarea cu beneficiarii. Acestia au dorit fatadele ,,la gata’’, iar acest lucru a presupus: montajul termosistemului, design de exterior cu simulare 3D, productie elemente arhitecturale, montaj specializat, punerea in opera a tencuielii decorative.

Constructie fatada casa cu profile decorative CoArtCo Simulare design fatada casa cu profile decorative CoArtCo Manopera montaj profile decorative personalizate din polistiren CoArtCo Fatada casa cu profile personalizate din polistiren CoArtCo

Noi am preluat exteriorul casei de la faza de gri, fiind o cladire nou construita. Am inceput prin a realiza o simulare de design cu rezultatul final dorit, conform viziunii designerului nostru. Simularea 3D este realizata dupa masurarea fatadelor, de catre echipa noastra. Realizarea simularii de design a durat cateva saptamani, fiind momentul cel mai important de decizie al stilului, al elementelor decorative si a solutiilor tehnice in functie de fiecare situatie.

Constructie casa cu profile din polistiren CoArtCo Simulare design fatada casa cu profile decorative CoArtCo Manopera montaj profile din polistiren CoArtCo Fatada casa cu profile personalizate din polistiren CoArtCo

Simularea de design este esentiala pentru organizarea de santier. Pe baza ei echipa de montaj poate sa lucreze in pasi bine stabiliti de la inceput, iar productia elementelor decorative este mult mai eficienta.

Serviciu simulare 3D fatada casa cu profile decorative CoArtCo Simulare 3D fatada casa cu profile decorative CoArtCo Simulare design 3D fatada casa cu profile decorative CoArtCo Simulare 3D fatada casa cu profile din polistiren CoArtCo

Inspiratia noastra pentru acest proiect a fost clasica, prin coloane cu frunze de acant, modelul de stucaturi si de cornisa. Toate elementele decorative au fost produse pe comanda, conform dimensiunilor din simularea de design. Se remarca ansamblul de la balcon si panourile decorative de langa cornisa. Culoarea pentru exterior este aleasa din gama de crem, astfel incat sa lumineze placut.

Intrare casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo Fatada casa intrare cu profile personalizate CoArtCo Arcada intrare casa din polistiren CoArtCo Fatada casa cu profile decorative CoArtCo Profile decorative personalizate din polistiren CoArtCo Coloane decorative si arcade intrare casa din polistiren CoArtCo

Elementele decorative din timpul productiei in fabrica. Fiecare element este gandit ca o piesa din ansamblu.

Productie profile decorative personalizate din polistiren CoArtCo Productie profile decorative din polistiren CoArtCo Productie profile personalizate CoArtCo Profile decorative personalizate din polistiren CoArtCo Productie panouri decorative din polistiren CoArtCo

Echipa de montaj a pus in practica proiectul, iar rezultatul este unul spectaculos, care ne bucura si ne onoreaza.

Le multumim beneficiarilor pentru increderea acordata!

Daca doriti o astfel de transformarea pentru casa dvs. ne puteti contacta pe adresa noastra de mail: office@profiledecorative.ro.

Cornisa decorativa personalizata din polistiren CoArtCo Profile decorative personalizate din polistiren CoArtCo Ancadramente si arcade din polistiren CoArtCo Arcade si coloane din polistiren CoArtCo Ancadramente ferestre cu arcade si cornisa curbata din polistiren CoArtCo Ancadramente decorative personalizate din polistiren CoArtCo
Capitel personalizat din polistiren CoArtCo Coloane si capiteluri decorative personalizate CoArtCo Coloana decorative din polistiren CoArtCo Arcade cu coloane din polistiren CoArtCo Ancadrament personalizat din polistiren CoArtCo Ancadramente decorative din polistiren CoArtCo Ancadrament decorativ personalizat din polistiren CoArtCo Cornisa decorativa cu panouri din polistiren CoArtCo
Ancadramente cu arcade pentru ferestre din polistiren CoArtCo Panouri decorative sub cornisa din polistiren CoArtCo Cornisa curbata din polistiren CoArtCo Profile decorative din polistiren CoArtCo Ancadramente decorative personalizate din polistiren CoArtCo
Cornisa curbata si arcade pentru ferestre din polistiren CoArtCo Cornisa decorativa personalizata curbata din polistiren CoArtCo Ancadrament fereastra si cornisa decorativa din polistiren CoArtCo Profile decorative personalizate curbate din polistiren CoArtCo Profile decorative personalizate din polistiren CoArtCo

Citeste si despre...

Intreaga gama de Profile Decorative din Polistiren CoArtCo
Modele Profile
    Portofoliu Complet de Lucrari facute de CoArtCo
Portofoliu Complet
    Intrebari si Raspunsuri despre Profilele Decorative CoArtCo
Informatii
    Recomandarile echipei CoArtCo
Recomandari