Sub meniu servicii

Proiect casa rezidentiala Palazu Mare


Proiect casa rezidentiala Palazu Mare
Unele proiecte realizate marcheaza momente importante din activitatea noastra profesionala.

Proiect fatada casa rezidentiala cu profile decorative CoArtCo in Palazu Mare

Acest proiect de casa este unul impresionant prin dimensiuni si stil.

Este o casa rezidentiala care a beneficiat de consultanta noastra in privinta designului si a implementarii ideilor de design.

Manopera profile decorative CoArtCo pe fatada casei Serviciu suplimentar simulare design fatada cu profile CoArtCo Fatada casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo

A fost un proiect complex, care s-a desfasurat pe mai multe luni, in acest an. Totul a inceput cu beneficiarii, care ne-au contactat si ne-au prezentat casa lor si dorintele lor in materie de design exterior. Ne-au povestit ca au cautat foarte multe solutii de materiale, care sa se plieze pe dorintele lor de design, care, insa au dat gres, din perspectiva tehnica. Echipa noastra le-a prezentat avantajele folosirii elementelor decorative din polistiren expandat, de densitate mare, atunci cand exista termosistem pe fatada.

Echipa montaj profile decorative CoArtCo Simulare design fatada casa cu profile decorative CoArtCo Proiect fatada casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo

Tehnologia noastra de productie ne permite realizarea oricarui model, simplu sau complex, la orice grosime si latime. Arcadele decorative sunt elemente pe care le realizam cu succes. In cadrul acestui proiect complex, arcadele sunt punctul de focus si de unitate, pentru stilul casei. Casa este de inspiratie clasica.

Fatada casa cu profile decorative personalizate CoArtCo Simulare design fatada casa CoArtCo Amenajare fatade casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo

A urmat realizarea proiectului de simulare 3D, de catre echipa noastra. Intrarea in productie a elementelor decorative, la dimensiunile stabilite in proiect. Produsele au fost livrate la santierul clientului prin transport propriu din fabrica. Echipa de montaj a inceput cu indreptarea fatadelor, trasarea unde vor fi montate elementele decorative, taierea lor pentru potrivirea perfecta cu dimensiunile de la fata locului, lipirea, chituirea si slefuirea lor. Dupa uscarea adezivului, finisarea elementelor decorative s-a facut cu vopsea lavabila de exterior. Ulterior echipa de montaj a aplicat si tencuiala decorativa pe fatade, astfel incat lucrarea sa fie finisata complet.

Montaj profile decorative CoArtCo pe fatada casei Fatada casa cu profile personalizate din polistiren CoArtCo Casa fara profile decorative CoArtCo Bovindou fatada casa cu profile decorative CoArtCo Fatada casa fara profile decorative CoArtCo Fatada casa cu panouri decorative si ancadramente cu arcade

Acum casa are exterior finisat si arata asa cum si-au imaginat si dorit beneficiarii. Urmeaza lucrul la interioare. Le multumim beneficiarilor pentru colaborarea foarte buna si le dorim momente pline de fericire in noua casa.

Bovindou cu arcade si coloane decorative CoArtCo Ancadramente cu arcada si brau decorativ CoArtCo Coloane bovindou cu arcada si cornisa decorativa din polistiren CoArtCo Ancadramente cu arcada si panou decorativ CoArtCo pentru fatada casei
Cornisa CoArtCo cu console decorativa pentru exterior Panou decorativ bovindou fatada casa si coloane CoArtCo Coloane decorative CoArtCo pentru intrare fatada casa Panou decorativ cu caneluri CoArtCo pentru intrare casa
Panou decorativ si brau din polistiren CoArtCo Intrare cu arcada si coloane decorative din polistiren CoArtCo Jumatate de coloana decorativa din polistiren CoArtCo Intrare garaj cu panouri decorative si ancadrament CoArtCo
Proiect casa rezidentiala cu profile decorative din polistiren CoArtCo Fatada casa cu profile decorative din polistiren CoArtCo Intrare casa cu coloane si arcade din polistiren CoArtCo Profile decorative personalizate din polistiren CoArtCo pentru fatada casei

Citeste si despre...

Intreaga gama de Profile Decorative din Polistiren CoArtCo
Modele Profile
    Portofoliu Complet de Lucrari facute de CoArtCo
Portofoliu Complet
    Intrebari si Raspunsuri despre Profilele Decorative CoArtCo
Informatii
    Recomandarile echipei CoArtCo
Recomandari