Sub meniu servicii

Salon de evenimente Suceava


Salon de Evenimente
Suceava

Fatada Salon Evenimente Suceava cu Profile Decorative din Polistiren CoArtCo

La inceput de vara am inceput proiectul salonului de evenimente din Suceava. Este un proiect impresionant si unic, plin de farmec si de creativitate.

Montaj profile decorative CoArtCo pe fatada salon evenimente Saloane evenimente cu profile decorative din polistiren CoArtCo Amenajari salon evenimente cu profile decorative din polistiren CoArtCo Amenajari sala evenimente cu profile din polistiren CoArtCo

La baza acestui concept a stat arhitectul Cătălin Vlagea, care a gandit o cladire in liniile stilului neoclasic, perfecta pentru evenimente deosebite. Pe baza desenelor de mana, pentru fatada, furnizate de arhitect, echipa noastra a produs la comanda toate elementele decorative, din polistiren expandat, acoperite cu rasina minerala grunjoasa. Echipa noastra a directionat proprietarul in alegerea produselor, conform liniei arhitecturale conturate de arhitect.

Arhitect salon evenimente pentru decorare cu profile decorative din polistiren CoArtCo Fatada restaurant si salon evenimente cu profile decorative CoArtCo Arhitect pentru design salon evenimente cu profile decorative din polistiren CoArtCo Amenajare salon evenimente cu profile decorative din polistiren CoArtCo

Daca la inceput era o hala cu structura metalica, acum cladirea are stil si personalitate, este primitoare si incanta privirea.
Acest salon este inca in lucru si nu este terminat. Mai urmeaza cateva luni de finisat la interior si cateva retusuri la exterior.

Fatade saloane evenimente cu profile din polistiren CoArtCo Fatade sali evenimente cu profile decorative CoArtCo Montaj profile decorative din polistiren CoArtCo pe fatada sala evenimente Design fatade sali evenimente cu profile din polistiren CoArtCo

Toate elementele decorative au fost produse la comanda, pe baza dimensiunilor agreate de proprietar si recomandate de echipa noastra. Intrarea in salonul de evenimente este una impunatoare, datorita frontonului ornat cu modele vegetale, care este si focusul fatadei principale.

Design fatade sali evenimente Arhitect sala evenimente CoArtCo Montaj profile decorative din polistiren CoArtCo pe fatada salon evenimente Profile decorative din polistiren CoArtCo pe fatada sala evenimente

Celelalte fatade au fost innobilate cu pilastrii, console, ancadramente, solbancuri, pietre de bosaj si brauri, toate cu linii drepte, simple, care se imbina perfect. Aceasta imbinare perfecta de proportii si elemente creaza acea unitate, care exprima bun-gust.

Design interior salon evenimente cu profile decorative CoArtCo Interior salon evenimente Amenajare salon evenimente Suceava Amenajare fatada salon evenimente in Suceava

Este o lucrarea complexa care a necesitat o atentie deosebita la detalii si organizare de santier. Ne bucuram ca proprietarul lucrarii a ales sa lucreze cu echipa noastra si de-abia asteptam sa vedem cladirea la final. Va fi o cladire in care invitatii vor avea parte de o atmosfera deosebita si va deveni in scurt timp, de la deschidere, un punct de reper pentru saloanele de evenimente.

Fatada salon evenimente cu profile din polistiren CoArtCo Fatada restaurant si sala de evenimente cu profile decorative CoArtCo Manopera montaj profile decorative CoArtCo pentru salon evenimente
Fatada sala evenimente in Suceava Profile decorative din polistiren CoArtCo pentru sala de evenimente Fatade sali evenimente cu profile decorative din polistiren CoArtCo Amenajari sali evenimente cu profile decorative din polistiren CoArtCo
Salon de evenimente cu profile decorative din polistiren CoArtCo si butaforie din polistiren Fatada salon de evenimente cu profile decorative CoArtCo Profile decorative din polistiren CoArtCo pe fatada salon de evenimente
Palatul Alexander cu profile decorative din polistiren pentru interior salon de evenimente Salon de evenimente cu profile decorative din polistiren CoArtCo pentru interior Interior salon de evenimente cu profile decorative din polistiren CoArtco
Citeste si despre...

Intreaga gama de Profile Decorative din Polistiren CoArtCo
Modele Profile
    Portofoliu Complet de Lucrari facute de CoArtCo
Portofoliu Complet
    Intrebari si Raspunsuri despre Profilele Decorative CoArtCo
Informatii
    Recomandarile echipei CoArtCo
Recomandari