Sub meniu servicii

Proiect Galati - Profile Decorative CoArtCo


Proiect Galati
Un proiect drag, o casa spectaculoasa!

Fatada Casa cu Profile Decorative din Polistiren CoArtCo

Proiectul casei rezidentiale din Galati a inceput cu vizita proprietarilor la biroul firmei noastre, din Bucuresti. Astfel s-au convins de calitatea produselor noastre si au inteles necesitatea unui proiect de design de fatada. Si-au exprimat clar dorintele in privinta designului si au lasat pe mana echipei noastre grafice si tehnice realizarea proiectului de fatada.

Simulare design fatada casa cu profile decorative din polistiren coartco Simulare fatada casa cu profile decorative CoArtCo Simulare design fatada casa cu profile decorative din polistiren coartco pentru exterior

In cadrul acestui proiect munca echipei CoArtCo a implicat: randarile fatadei cu profile decorative, producerea elementelor decorative personalizate si recomandarea echipei specializate in montajul lor.

A fost un proiect care a solicitat atentie maxima la detalii si la volume. Intoarcerile si imbinarile elementelor decorative au fost cele care au necesitat consultanta tehnica din partea echipei noastre.

Montaj profile decorative din polistiren CoArtCo pe fatada casei Profile decorative din polistiren CoArtCo arcade si coloane decorative din polistiren Coloane patrate cu arcade si cornisa montate pe fatada casei profile decorative din polistiren coartco

Pe baza randarilor a fost data comanda personalizata de profile decorative CoArtCo. Proportiile elementelor au fost alese astfel incat sa se incadreze perfect. Volumele din jurul geamurilor au adus un plus de eleganta si de stil. Geamul fals incadrat de profilele decorative ajuta la simetria liniilor.

Simulare design ancadrament fals pe fatada casei - serviciu suplimentar de simulare coartco Ancadramente cu solbanc si fronton din polistiren pentru fatada casei Ancadramente decorative din polistiren pentru fatada casei si pilastru decorativ din polistiren coartco Ancadrament geam decorativ din polistiren CoArtCo cu pilastri si solbanc

Se remarca fluiditatea arcadelor si impletirea cu coloanele de la stalpi. Manopera a fost foarte importanta in acest proiect, care incanta prin frumusetea detaliilor si solutiilor tehnice de montaj.

Montaj profile decorative din polistiren coartco arcade si coloane patrate Montaj profile decorative din polistiren coartco coloane patrate si arcade Montaj profile decorative din polistiren CoArtCo pe fatada casei cu arcade si coloane patrate decorative

Profilele decorative CoArtCo sunt realizate din polistiren expandat si acoperite cu o rasina minerala grunjoasa, care le confera rezistenta sporita la intemperii si socuri. Producem la comanda orice model, la orice dimensiune.

Ancadramente ferestre decorative din polistiren CoArtCo cu solbanc Profile decorative din polistiren CoArtCo montate pe fatada casei - brau si ancadramente pentru ferestre Ancadrament fereastra cu Fronton din Polistiren CoArtCo Coloane Patrate Decorative din Polistiren CoArtCo ce imbraca stalpi de sustinere

Le multumim proprietarilor pentru colaborarea excelenta si increderea de a apela la serviciile noastre de consultanta estetica, tehnica si de montaj! Le dorim multe momente minunate in aceasta casa plina de farmec. Arhitect casa: Catalina Chiculita.

Fatade case cu profile decorative din polistiren CoArtCo Idei de fatade case cu profile decorative din polistiren CoArtCo Fatade case cu arcade si coloane decorative din polistiren Fatade case cu ancadramente decorative pentru geamuri si ferestre din polistiren CoArtCo Fatada casa cu ancadrament decorativ din polistiren CoArtCo

Va invitam sa ne contactati si impreuna sa schimbam designul caminului dumneavoastra!

Simulare design 3D fatada casa cu profile decorative CoArtCo Idei fatade case cu ancadramente pentru ferestre si solbanc decorativ din polistiren CoArtCo Idei fatada casa cu arcade si coloane patrate decorative din polistiren CoArCo
Serviciu suplimentar simulare design fatada casa CoArtCo Fatade case cu profile decorative din polistiren CoArtCo Fatade case cu ancadramente si brau din polistiren CoArtco Ancadramente decorative din polistiren montate pe fatada casei
Citeste si despre...

Intreaga gama de Profile Decorative din Polistiren CoArtCo
Modele Profile
    Portofoliu Complet de Lucrari facute de CoArtCo
Portofoliu Complet
    Intrebari si Raspunsuri despre Profilele Decorative CoArtCo
Informatii
    Recomandarile echipei CoArtCo
Recomandari